Tam gdzie czas nadal mierzy się słońcem

Komentarze do artykułów z serwisu GNOMONIKA.pl

Moderator: Redaktor

Oceń ten artykuł

5 - świetny
2
50%
4 - niezły
2
50%
3 - może być
0
Brak głosów
2 - taki sobie
0
Brak głosów
1 - kiepski
0
Brak głosów
 
Liczba głosów : 4

Tam gdzie czas nadal mierzy się słońcem

Postprzez Redaktor » 19 sie 2011, 09:26

Artykuł

Masz jakieś przemyślenia po lekturze? Chcesz coś dodać lub uściślić?
Widzisz jakiś błąd? Podziel się swoją wiedzą i skomentuj ten tekst.

Żeby komentować lub oceniać artykuły musisz się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta na Forum, to zarejestruj się.
Avatar użytkownika
Redaktor
Administrator
 
Posty: 3129
Dołączył(a): 12 sty 2010, 12:02
Lokalizacja: Virtual

Re: Tam gdzie czas nadal mierzy się słońcem

Postprzez Tony » 19 sie 2011, 17:20

Some G L O R I O U S images. many thanks for sharing with us.
Kind Regards,
Tony
Tony
 

Re: Tam gdzie czas nadal mierzy się słońcem

Postprzez Wojtek » 27 sie 2011, 14:40

No bardzo mi się to podoba - chyba sam wybiorę się w Alpy, żeby zobaczyć te wasze słoneczniki :)
Wojtek
 

Re: Tam gdzie czas nadal mierzy się słońcem

Postprzez basia13 » 29 sie 2011, 11:20

Widziałam link na Fejsie - super wyprawa :) Siemka
basia13
 

Re: Tam gdzie czas nadal mierzy się słońcem

Postprzez Dharani » 21 wrz 2011, 19:19

Z niemala przyjemnoscia donosze, ze ten artykul ukazal sie w najnowszym numerze magazynu Urania (5/2011), ktory od dzis dostepny jest w sieci Emppikow. Co prawda nie dostalismy az tyle miejsca, na ile mielismy nadzieje, ale I tak jest calkim niezle :)
Mamo, kup mi globus Warszawy.

Obrazek
Avatar użytkownika
Dharani
Pasjonat
 
Posty: 1219
Dołączył(a): 11 sty 2010, 23:41
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tam gdzie czas nadal mierzy się słońcem

Postprzez ortomar » 22 paź 2011, 17:17

Z niemala przyjemnoscia donosze, ze ten artykul ukazal sie w najnowszym numerze magazynu Urania (5/2011), ktory od dzis dostepny jest w sieci Emppikow. Co prawda nie dostalismy az tyle miejsca, na ile mielismy nadzieje, ale I tak jest calkim niezle :)


Witam Pana, Panie Darku, na ekranie.
Zakupiłem URANIĘ szczególnie z powodu Pańskiego opisu dziedziny, która od dawna mnie interesuje.
Po wejściu na stronkę - nota bene bardzo czytelnie i fachowo zrobioną - mam ostateczne postanowienia: wreszcie zbudować pierwszy SŁONECZNIK i szukać wcześniej wykonanych, co by jak najszybciej wspólnie pokonać magiczne M. :)
Serdecznie pozdrawiam spod zegara CONRADINUM Gdańsk-Wrzeszcz
Marek Dąbkowski
ortomar
Pasjonat
 
Posty: 3
Dołączył(a): 22 paź 2011, 13:12

Re: Tam gdzie czas nadal mierzy się słońcem

Postprzez Dharani » 23 paź 2011, 14:34

Na początek proponuję, żebyśmy sobie darowali tych "panów" i "panie" :) OK? A zatem:

Cześć Marek :)

Twoje słowa w przyjemny sposób łechcą moje ego :) Miło mi, że jest ktoś, kto dzieli naszą pasję i do tego jeszcze podoba mu się nasz serwis :) Wykonanie prostego zegara jakoś szczególnie skomplikowane nie jest, ale im więcej elementów chcesz na nim zamieścić, tym więcej wiedzy to wymaga. Niedawno pomagałem studentowi z rzeszowskiej uczelni zaprojektować zegar słoneczny w ramach pracy inżynierskiej, więc jeśli będę w stanie jakoś pomóc, to wal śmiało :) Posiadasz jakieś materiały źródłowe opisujące proces budowy słonecznika?

Faktycznie, od pewnego czasu przyglądamy się tej niedoścignionej eMce, ale kto wie, może już mamy tyle zegarów w Polsce, a po prostu nie ma ich jeszcze w naszym Katalogu? Pomoc w poszukiwaniach bardzo się przyda :)

Widzę, że zniknęła część Twojej pierwotnej wiadomości, ale oczywiście masz rację - we wspomnianym rysunki jest błąd - zamieniłem miejscami wartości dla szerokości i długości geograficznej :) Dzięki za zwrócenie uwagi.

Pozdrówki
Dharani
Mamo, kup mi globus Warszawy.

Obrazek
Avatar użytkownika
Dharani
Pasjonat
 
Posty: 1219
Dołączył(a): 11 sty 2010, 23:41
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Artykuły



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron